ست اداری

ست اداری و تاثیرات درون سازمانی و برون سازمانی

آیا در پی آن هستید که روابط تجاری خود را گسترش دهید ؟ میخواهید در حرفه ی خود از رقیبان بسیاری که دارید پیشی بگیرید؟ پس در درون سازمان کوچک یا بزرگی که دارید یکپارچگی و اتحاد ایجاد کنید.

با طراحی یک ست اداری مناسب نزد افرادی که گاه مشتریان شما هستند و گاه شریکان و همکاران کمپانی شما اعتبار خاصی داشته باشید چرا که پس از ارائه دادن اوراق اداری خود که متحد و یکسان طراحی شده اند دیگر مانند قبل با شما رفتار نخواهد شد.

ماهیت کمپانی های مشهور جهان اینگونه تثبیت شده است. برای تمام عناصر جامعه ی کوچک خود یک طراحی واحد داشته باشید تا معجزۀ آن را در مکاتبات تجاری خود ببینید.

ست اداری در واقع یک طراحی گرافیکی برای عناصر مختلفی است که اغلب دردرون هر سازمانی تعریف شده اند. ست اداری شما الفبای شما هستند که از قدرت تبلبغاتی بسیار زیادی برخوردارند وکابرد دیگری که اغلب شرکت ها را بر آن میدارد تا یک ست اداری تهیه کنند جلوگیری از کپی برداری از اوراق تجاری آنان است.

متفاوت فکر کنید، متفاوت عمل کنید تا معجز ی منحصر بودن را ببینید.

هر عنصری که بتواند تبلیغی از شما را به نمایش بگذارد باید تحت این طراحی واحد قرار گیرند.

سربرگ

تاثیر هنر وخاصه طراحی گرافیک در هر کجای جهان تجارت و بازاریابی تبدیل به محرکی جدایی ناپذیر گشته است. سربرگ طرحی است که بر نامه های تجاری،فاکتور های فروش، یادداشت های ویژه و حتی اسناد دیجیتالی مانند ایمیل ها و دیر اسناد و اوراق هر کمپانی حک میشود تا شما را منحصر بفرد سازد.

روند برند سازی را تسریع بخشید !

یک سربرگ ساده و زیبا که به دست دیگران میرسد شما را در ذهن ها خواهد سپرد به طوری که لوگوی شما معرف کاملی برایتان خواهد بود.

طراحی سربرگ

سربرگ شما نباید مقید به سبک های شناخته شده باشد چرا که هیچ قانونی وجود ندارد که شما را از یک ایده ی خلاقانه منع کند. به سبکی نو با استفاده از یک طراحی ساده و تکرار آن طرح از فضا به خوبی استفاده کنید. یک یا دو رنگ مناسب را انتخاب کنید و کانتراست رنگ ونور را هرگز فراموش نکنید.

رنگ مقوله ای که تاثیر آن بی پایان است! هیچ رنگی نباید اشتباه به کار رود.

رنگ ها خاصیت های گوناگون دارند. برای صنایع مربوط به غذا رنگ نارنجی مناسب است. رنگ قرمز مخاطبان را وادار به تصمیم گیری سریع میکند. زرد سبب به هیجان آمدن مخاطب شما میشود. ترکیب سفید و سیاه ترکیبی کلاسیک و تاثیر گذار است. بنفش باید با رنگ درست ترکیب شود. هر کدام باید در جایگاه درست قرار گیرند اما تکرار و تاکید میکنم که سربرگ شما باید ساده باشد.

از نمایش اشفته و پر از هرج و مرج لوگو و کلمات و شماره ها بپرهیزید! یک سربرگ لوکس و شیک ارائه دهید.

پاکت

پاکت های نامه از دیگر عناصر اداری هستند که کاربرد زیادی در مبادلات و مکاتبات اداری دارند. طراحی آن بسیار ساده تر است و اغلب از رنگ های انتخاب شده و لوگو و مشخصاتی از جمله آدرس و راه های ارتباطی در آن درج میشوند. در سایز های A4، A5و ملخی طراحی میشوند. نمونه عکس

دفترچه یادداشت و سررسید

دفترچه های یادداشت گاه به صورت تک برگ هایی هستند که روی میز در یک باکس قرار میگیرند.گاهی هم یک دفترچه کوچک هستند که برای یادداشت برداری استفاده میشوند.

اما سررسید ها با طراحی خاصی در ابتدای هر سال نو برای تبلیغات در اختیار گروهی از مشتریان هر کمپانی قرار میگیرد تا لوگو ی شرکت را همیشه در مقابل چشم آنان قرار دهید. و به این ترتیب در ذهن این طیف از افراد به یاد خواهید ماند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت شما در اختیار تمام اقشار جامعه قرار میگیرد پس بسیار مهم است که به گونه ای طراحی شود که همه آن را کاربردی بدانند و با این تصور که روزی به کار آید در کلکسیون کوچک کارت های ویزیت خود آن را حفظ کنند. بهترین راه ارتباط متقابل با مشتریان احتمالی شما همین کارت ها هستند.

کارت ویزیت شما ویزیتور کوچک شماست! پس آنرا طوری طراحی کنید که به درستی معرف شما باشد. این عنصر نمونه ای از خروار است پس به شدت مورد اهمیت است.

اغلب از کاغذ گلاسه ٣٠٠ برای چاپ کارت ویزیت استفاده میشود.

در طراحی کارت ویزیت سعی کنید مطالب خوانا باشند. استفاده ی درست از فضا وحجم مطالبی که انتقال میدهید را بررسی کنید زیرا نباید زیاد باشد و باید میزان درستی درج شود.

چشم نواز باشید!

ست اداری شما باید با محتوای کار شما همخوانی داشته باشد. دل نشین باشد و تکراری نباشد. هویت بصری در این میان حکم کاتالیزور را دارد.در واقع بدون دانستن خاصیت اجزای تصویر و روش درست قرار گیری رنگ ها در کنار عناصر دیگر نمتوانید یک طراحی اصولی ارائه دهید. شناختن هویت بصری اولین گام در طراحی گرافیک است.

دیگر عناصر ی که اغلب در ست اداری طراحی میشوند:

پوشه ها، اسناد داخلی شرکت مانند فرم های اداری،ناامه های درون سازمانی ،استند و تقویم،جعبه ها،پوستر،قلم های تبلیغاتی ،استیکر ها و....

متریال!

جنس کاغذی که انتخاب میکنید و میزان استحکام آن از تعیین کننده ترین پارامتر ها در روابط متقابل شما با مخاطبین شما است.

انواع کاغذ هارا بشناسید.

کاغذ تحریر،که اغلب در چاپ ست های اداری استفاده میشوند با گرماژ های مختلف وجود دارند.در چاپ کتاب،دفتر،سررسید،مجله،پاکت،سربرگ،برگ یادداشت و..استفاده میشوند.

کاغذ و مقوای گلاسه نفیس ترین نوع کاغذ استو با سطحی صاف و استحکامی بالا در تولید کارت های ویزیت،جلد و....کاربرد دارند.

تفاوتی ندارد که شما یک کسب و کار کوچک را ادارهمیکنید یا یک کمپانی بزرگ و بین المللی،اصول و الفبای گسترش و توسعه از همین المان ها آغاز میشوند.

ورود | ثبت نام