تولید محتوا

محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزش بیافزاید. این ارزش ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، ارتقای معلومات، سرگرم کردن افراد و آموزش فراهم می شود. در طول زندگی، از صبح تا شب همه ما در حال تولید کردن محتوا های مختلفی هستیم. در ارتباطات روزمره، روابط کاری، خانوادگی و... ولی شاید حواسمان نیست و به این اسم صدایش نمی کنیم و به عنوان یک شغل و تخصص به آن نگاه نمی کنیم. در تولید محتوا نکته ای که بسیار حائز اهمیت است اینکه بدانیم محتوایی که تولید می کنیم در چه حوزه کاری و موضوعی مورد استفاده قرار می گیرد. هدفمندی محتواست که می تواند لقب تولید کننده را به افرادی که مشغول به این حرفه هستند نسبت دهد.

سایت و تولید محتوا

امروزه تاکید بیشتر سایت ها بر تولید محتوای باکیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث رشد و افزایش یافتن رتبه سئو سایت به طرز چشم گیری می شود. به همین دلیل تولید محتوا یکی از ارکان اصلی هر کسب و کار اینترنتی تلقی می شود. محتوا هایتان را می توانید در 4 قالب اصلی دسته بندی کنید : - تصویر - ویدیو - صدا - متن هر کدام ازین قالب ها کارکرد های خاص خود را دارند و هر کسب کاری با یک یا چند قالب می تواند بازار فروش و خدمات خود را افزایش دهد. طبیعی است که بسیاری از ما پس از راه اندازی کسب و کارمان به فکر تولید محتوا بیفتیم زیرا یکی از اصلی ترین اهداف تولید محتوا بالا بردن جستجو و دریافت رتبه اینترنتی مناسب می باشد. ما در این مقاله به سراغ فرمت های رایج محتوایی می رویم و هر کدام را بررسی می کنیم: - موشن گرافیک - اینفوگرافیک - رپرتاژ و....

موشن گرافیک

موشن گرافیک ویدیو هایی است که پیام و محتوا را به صورت محترک منتقل می کند. انتقال محتوا به این صورت تاثیر گذاری فراتری از متن و عکس دارد و به همین دلیل حرکت و صدایی که در موشن گرافیک دیده می شودجذابیت بیشتری برای مخاطب به همراه دارد. تولید محتوایی که به صورت موشن گرافیک باشد و متن، نقش کم رنگ تری داشته باشد می تواند در افزایش مشتری نقش پر رنگی ایفا کند.

اینفوگرافیک

شاید با این کلمه آشنایی زیادی نداشته باشید اما روزانه تصاویری بر این مضمون را در شهر می بینیم. اینفوگرافیک به تصاویری گفته می شود که اطلاعات خاصی را در درون خود جای داده باشند مانند: علائم راهنمایی و رانندگی و یا بنر های تبلیغاتی که در هر کجا از این شهر می بینیم. این تصاویر ماندگاری ذهنی بسیار فوق العاده ای بر مخاطب و مشتری برندتان ایجاد می کند.

رپرتاژ

رپرتاژ (رپرتاژ سایت) متون و تصاویری هستند که آگهی و تبلیغی را به صورت ناملموس برایتان شرح می دهند. رپرتاژ یک راه اثر گذاری بسیار مناسب برای کسب و کارها می باشد. زیرا با تاثیر گذاری بسیار بالای این محتوا می توانید مخاطبان را با کسب و کار خود همراه کنید. رپرتاژ به صورت اخبار بیان می شود و به خاطر همین دلیل مثبت، هر فردی را کنجکاو خود می کند. رپرتاژ در برند ها و کسب و کارهایی که بر روی سایت خود متمرکز هستند یکی از بهترین روش های افزایش مشتری می باشد.
ورود | ثبت نام