تبلیغات اینترنتی

باتوجه به نیاز روزمره و به روز بودن جامعه نیاز به تبلیغات اینترنتی برای هر کسب و کاری احساس می شود.

در دنیای اینترنت نیز مانند دنیای واقعی صرف ساخت یک سایت، فروش خدمات و یا محصولات نمی تواند منجر به ورود مشتریان و خرید شود. این فرآیند به خصوص در فضای مجازی بسیار دشوار تر از دنیای فیزیکی انجام می شود. چرا که تابلوی مغازه ی شما در خیابان نمایانگر کار شما و محصولات شما می باشد و دسترسی را به محصول راحت تر می کند اما فکر می کنید مشتریان آنلاین چطور می توانند از وجود وب سایت و بازار فروش آنلاین شما آگاه شوند؟

تبلیغات اینترنتی هر نوع پیام بازاریابی که با کمک اینترنت در بستر وب ، نمایان می شوند ، که می تواند در یک مرور گر وب ، موتور جستجو، رسانه های اجتماعی ، تلفن همراه و حتی ایمیل دیده شوند.

تبلیغات اینترنتی هر نوع پیام بازاریابی است که با کمک اینترنت در بستر وب نمایان می شود که می تواند در یک مرورگر وب، موتور جستجو، رسانه های اجتماعی، تلفن همراه و حتی ایمیل دیده شوند.

تبلیغات آنلاین به ظاهر خیلی پیچیده است چون رویای جذب مشتری را به آرامی به واقعیت تبدیل می کند، بدون آنکه شما را درگیر بازاریابی های وقت گیر کند. بر همین اساس بزرگ ترین مزیت تبلیغات دیجیتال این است که به جای آن که وقت و هزینه خود را بگذارید و به دنبال مشتری بگردید، کاری می کنید که شرکت، محصول و خدمات شما جلوی چشم مخاطب قرار بگیرد و مشتری خودش به محصول شما جذب شود.


زندگی گره خورده به اینترنت

چند سال پیش که فروشگاه های اینترنتی نبودند و شما به دنبال یک هدیه زیبا برای دوست خود می گشتید چه می کردید؟ مغازه به مغازه می گشتید تا یک هدیه زیبا پیدا کنید، هیچ اعتراضی هم نداشتید، تا اینکه یک عده آمدند و گفتند ما فروشگاه اینترنتی داریم (کسب و کار اینترنتی) بیا، ببین، مقایسه کن، خسته هم نشو!

یک روش جدید خرید ابداع شد و سبک خرید شما تغییر کرد. شما هیچ وقت به این فکر نکرده بودید که فروشگاه های اینترنتی قرار است کار شما را راحت تر کنند. همین طور که الان نمی دانید قرار است تبلیغات چقدر کار شما را در آینده راحت تر کند.


نوشتن هزاران نسخه

در تبلیغات اینترنتی نوشتن یک نسخه برای تمام کاربران (بیماران) درست نیست! هر برند و کسب و کاری با توجه به گذشته، وضعیت حال و اهدافی که در آینده دنبال می کند باید برنامه های منطبق با خود آن کسب و کار را ترسیم کند. ما انسان ها به صورت ناخودآگاه وارد دنیای جدیدی به نام فضای مجازی شده ایم و رها کردن آن تقریبا غیر ممکن است و بنابر آمارها حدود نصف روز خودمان را در این فضا سپری می کنیم حالا که همچین فرصتی در دسترس هست، برند ها و کسب و کارها به این فکر می افتند که چگونه در این جهان جدید حضور پیدا کنند و از چه ابزار هایی بهره ببرند؟

ما در این مقاله هر کدام از روش های تبلیغات را مورد بررسی قرار می دهیم :
• تبلیغات در موتور جستجوگر با وارد کردن یک کلمه ی کلیدی در موتور جستجوگر وارد فضای دیجیتال و بازار های اینترنتی می شویم . حال به این بر می خوریم که کدام موتور جستجوگر برای تبلیغات اینترنتی موثر تر هستند؟ بی شک تا نام اینترنت به گوشمان می رسد اولین نامی که به ذهنمان خطور می کند گوگل است. باید بدانید 60% ترافیک اینترنت جهان بر روی موتور جستجوگر گوگل است، بنابراین 60% مخاطبان شما در گوگل هستند!
• سئو سایت سئو سایت: سئو باعث می شود شما با عبارات کلیدی که مخاطبان جستجو می کنند دیده شوید. باتوجه به بالا رفتن تبلیغات در گوگل بهینه سازی سایت (سئو) یکی از بهترین روش های تبلیغاتی به شمار می رود.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی مهمترین قدم مشخص کردن مخاطبان هدف هستند. به طور مثال در ایران اکثر مردم وقت خود را در اینستاگرام و سایت ها می گذرانند و شبکه اجتماعی فیسبوک جامعه آماری پایین تری را داراست و گزینه مناسبی برای تبلیغات نیست. حضور در شبکه های اجتماعی با توجه به امکانات هر شبکه باید متفاوت باشد و مشتریان را فراخور امکاناتی که ارائه می دهند جذب کنند. امروزه شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین معیار های تبلیغات اینترنتی شده است و در این مورد در کنار طراحی، تولید محتوا و استراتژی، تاثیر بسزایی در کسب و کار شما دارد. ابزار تبلیغات ویدیویی: یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری ویدیو در جهان یوتیوب است که به دلایل مختلفی ایرانیان از آن استفاده نمی کنند و معدود افرادی هم که بهره می برند بیشتر مخاطبان هدفشان خارج از کشور هستند. سایت «آپارات» نمونه ایرانی این شبکه مجازی است که توانسته حضوری قوی برای کسب و کارها و برند سازی ویدیویی داشته باشد. اما نکته حائز اهمیت آن است که بتوانیم ویدیو هایی جذاب، موشن گرافیک و تصاویر کاربردی برایشان خلق کنیم.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یکی از روش های تبلیغاتی است که از فضای خارج از مجازی به این حوزه ورود کرده است و بسیاری از کسب و کارها از این نوع تبلیغ بهره می برند . تبلیغات بنری به منظور کشاندن مخاطبین یک سایت پربازدید به سایت هدف است . اما نکته مهم این است که سایت ها باید همسان یکدیگر باشند تا بتوانیم بگوییم این روش تبلیغاتی موثر است .

موبایل مارکتینگ

موبایل (تلفن همراه) همان چیزیست که اگر ساعاتی در کنارمان نباشد حس می کنیم وجود نداریم! چون جز مهمی از زندگی ما شده است. ما بیشتر از خودمان، عزیزانمان، خانواده مان به آن نگاه می کنیم! از طرفی هم جای تاسف دارد اما مسیر حرکت جهانی که خود ساخته ایم ما را به سمت آن می کشد. روش های مختلفی در تبلیغات موبایلی وجود دارد، تبلیغات در اپلیکیشن ها، تبلیغات پیامکی، تبلیغات اینترنتی (فقط در نمایشگر موبایل) پوش نوتیفیکیشن ها و .... نکته ای که نباید فراموش کنیم موضوع و هدفی است که برندمان در حال طی کردن است که آیا مخاطبانمان به چه میزان در این فضا وجود دارند و می توانند در به ثمر رسیدن کسب و کارمان به ما کمک کنند.

تبلیغات ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های پرطرفدار تبلیغات آنلاین است به کمک آن می توانید از طریق ارسال ایمیل به صورت هدفمند به طوری که بدانیم بازار هدفمان و مخاطبمان چه کسانی هستند و آنها را به استفاده از محصول یا خدمات خود تشویق کنیم.

ریمارکتینگ

منظور از »ریمارکتینگ» تبلیغ مجدد برای کسانی که یکبار برند و محصول شما را مشاهده کرده و با دوباره نشان دادن محصول و برند به مخاطب خرید و استفاده از آن را به وی تکرار می کنیم که باتوجه به نوع کسب و کار و برندتان با یکی از روش های ذکر شده می توانید این موضوع مهم را عملی کنید. نکته مهم در تبلیغات اینترنتی آنجاست که نمی توان برای برند های مختلف یا همسان اهداف مشترکی را ترسیم کرد. زیرا هر برند بازار هدف خود و مشتری های خود را می طلبد و برای رسیدن به این مهم باید برنامه ریزی تبلیغاتی انجام داده و سپس به مارکتینگ (بازاریابی و بازارسنجی) پرداخت.
ورود | ثبت نام